Otevíráme 2. běh psychoterapeutického výcviku

Otevíráme 2. běh psychoterapeutického výcviku

Cyrilometodějská teologická fakulta UP otevírá druhý běh výcviku v integrativní psychoterapii se zaměřením na psychosomatiku. Sebezkušenostní výcvik je určen zájemcům o úplné psychoterapeutické vzdělání nebo lidem s potřebou intenzivního osobního rozvoje. Absolvovat můžete výcvik úplný, včetně teorie, nebo pouze sebezkušenostní část.

„Výcvik certifikovala Česká asociace pro psychoterapii, čímž jsme doplnili poslední kostku do puzzle našeho vzdělání sociálního pracovníka pro reformu v psychiatrii. Výcvik jsme rozdělili do několika samostatných částí, takže lze absolvovat například jenom práci ve skupině, anebo pouze teorii. Tím se otvírá možnost studia i pro zájemce, který nemá ambici stát se terapeutem, ale chce skupinu využít pro svůj rozvoj, pro zdravější život, potřebuje lépe porozumět minulosti nebo životu nebo chce získat nové vědomosti a dovednosti. Výcvik s oblibou doporučuji lidem kolem sebe, zvláště těm, se kterými se těžko komunikuje, pracuje nebo žije. Léta práce na sobě se v životě vrátí několikanásobně,“ uvedl garant výcviku prof. Peter Tavel.

Sebezkušenostní výcvik trvá 5 let a je rozdělen do 3 částí:

Co znamená integrativní psychoterapie?

Jde o respektující přístup ke klientově rozmanitosti, jedinečnosti a jeho potřebám. Terapeutovi poskytuje možnost asimilovat do svého vlastního terapeutického přístupu prvky různých směrů způsobem, který zohledňuje jedinečnost terapeuta a jedinečnost klienta.

Přihláška, termín, lektoři

2 názory na “Otevíráme 2. běh psychoterapeutického výcviku”

 1. Dobrý den,

  zajímalo by mě, na kdy plánujete prosím otevření 3.běhu vašeho výcviku. A jaké jsou podmínky přijetí zejména co se týče dosaženého dosavadního vzdělání a zkušenosti.

  Děkuji

  Gloserová

  1. Dobrý den,

   omlouváme se za pozdní odpověď, ale 3. běh skončil 30. března. O dalších bězích budeme na webu informovat.

   Co se týče podmínek přijetí, zní následovně: V době, kdy začínám výcvik, mi je nejméně 23 let. Mám ukončené vysokoškolské vzdělání druhého stupně předepsaného typu nebo toto vzdělání do konce výcviku dokončím. Vzdělání je předpokladem možnosti skládat závěrečnou zkoušku. Nemám závažnou psychickou patologii. Pošlu přihlášku se všemi náležitostmi a neformálním životopisem.

   Děkujeme za dotaz,

   tým OUSHI

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.