Konference

V této sekci najdete všechny chystající se nebo proběhlé konference.

Psychosomatická konference

24. - 25. 03. 2023

Historicky první ročník odborné konference věnující se transteoretické integraci medicínských a příbuzných oborů.
S hrdostí uvítáme Jana Poněšického, Ludmilu Trapkovou a Vladislava Chválu či Jiřího Šimka.

Prameny dialogu

18. 5. - 20. 5. 2023

Mezinárodní konference dialogické praxe je setkání lidí, kteří se inspirují myšlenkami dialogu jako neodmyslitelné a nezbytné podmínky lidského života.
Odkud se dialog může zrodit? Jaké zdroje a podmínky jsou zapotřebí, aby vznikl a rozvíjel se? Kde jsou prameny dialogu? Tyto otázky představují klíčové téma konference.

PROBĚHLO

Psychosomatická konference

Termín: 24. - 25. 03. 2023
Cena: 2750 Kč

Historicky první ročník odborné konference věnující se transteoretické integraci medicínských a příbuzných oborů. Současná situace na straně lékařů je taková, že Česká lékařská společnost JEP registruje 124 odborných společností a lékařských spolků. Naše medicína je fragmentovaná, uzavřená do jednotlivých odborností a jen minimálně schopná nahlížet na pacienta a jeho nemoc celostně – integrativně.

Svým dílem by ráda přispěla ke zlepšení situace v české medicíně i naše konference, která je sice rozsahem komornější než ta sesterská liberecká, nicméně zahrnuje mnoho zajímavých příspěvků od autorů pohybujících se na scéně psychosomatiky celá léta. S hrdostí uvítáme Jana Poněšického – odborníka s cennými zahraničními zkušenostmi z vedení psychosomatické kliniky i autora četných a velmi ceněných publikací na dané téma. Dále vystoupí proslulí rodinní terapeuti z libereckého Střediska komplexní terapie Ludmila Trapková a Vladislav Chvála či renomovaný psychiatr, psychoterapeut a etik Jiří Šimek z Univerzity Karlovy. I ostatní autoři vnesou do programu pestrost svých oborů, jako je psychosomaticky pojatá fyzioterapie, psychoterapie či primární lékařská péče. Dostane se i na vědecko-výzkumná témata a filozofii. Na přednáškové bloky naváže již v prvním dni bohatá sada oblíbených dílen – workshopů, na něž se lze přihlásit.

Téma konference:

PROBĚHLO

Prameny dialogu

Termín: 18. 5. - 20. 5. 2023
Cena: 40€ * / 270€ **

*prekonference
**hlavní konference se společenským večerem
Mezinárodní konference dialogické praxe je setkání lidí z akademického prostředí i z praxe pomáhajících profesí a dalších oblastí práce s lidmi, kteří se inspirují myšlenkami dialogu jako neodmyslitelné a nezbytné podmínky lidského života. Dialogická praxe navazuje zejména na práci Michaila Bachtina, přístup reflektujících procesů a na současné teorie intersubjektivity a embodimentu.

Věříme, že dialogická praxe je jednou z cest, jak si v krizi osvojit také aktérství. Od svého vzniku v kontextu psychiatrických a psychosociálních krizí nachází velké uplatnění také v dalších typech krizových situací. Ukázalo se, že dialog může být velice cennou a důležitou odpovědí na krizi. Ale odkud se vlastně dialog může zrodit? Jaké zdroje a podmínky jsou zapotřebí, aby vznikl a rozvíjel se? Kde jsou prameny dialogu? Tyto otázky představují klíčové téma konference.

Kromě toho bude půjde o vynikající příležitost k fyzickému setkání a propojení představitelů a příznivců dialogické praxe z celého světa. Hlavní mluvčí přicestují z Evropy, Severní i Jižní Ameriky, i z Asie. Jakkoliv je pro nás toto osobní propojení důležité a pro dialogickou praxi zásadní, jsme si také vědomi neblahých efektů takových setkání na klimatické podmínky. Proto, prosím, zvažte cestu vlakem nebo jinými šetrnými dopravními prostředky. Připravujeme benefity pro ty, kdo se rozhodnou zvolit způsob dopravy šetrnější k životnímu prostředí.

Témata konference:

Konference č. 2

Termín: 22. 10. 2022
Cena: 1600 Kč

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce dui leo, imperdiet in, aliquam sit amet, feugiat eu, orci. Morbi imperdiet, mauris ac auctor dictum, nisl ligula egestas nulla, et sollicitudin sem purus in lacus. In laoreet, magna id viverra tincidunt, sem odio bibendum justo, vel imperdiet sapien wisi sed libero. Nulla accumsan, elit sit amet varius semper, nulla mauris mollis quam, tempor suscipit diam nulla vel leo. Praesent dapibus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Aliquam in lorem sit amet leo accumsan lacinia. Etiam dictum tincidunt diam. Quisque tincidunt scelerisque libero. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel i

Témata konference: