Zapojte se do výzkumu o ADHD!

Zapojte se do výzkumu o ADHD!

Hledáme participanty z řad dětí/adolescentů 10-18 let nebo jejich rodičů, kteří mají zkušenost s ADHD (poruchou pozornosti a hyperaktivity).

Zapojte se do výzkumu Institutu sociálního zdraví, vyprávějte nám svůj příběh a přispějte tak ke zlepšení školství, povědomí veřejnosti a odborníků o tématu ADHD. Natočíme s vámi rozhovor 20-60 min v audio nebo video formě.

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení prosím zašlete email na adhd-dipex@oushi.upol.cz ve tvaru ADHD-rodič-Vaše příjmení (např. ADHD-rodič-Nováková). 

Následně se Vám ozveme s podrobnějšími informacemi.

Cílem našeho výzkumu je hlubší porozumění zkušenostem, které mají děti s ADHD, jejich rodiče a pedagogové, a to pomocí hloubkových rozhovorů. Prostřednictvím rozhovorů chceme zjistit, jak toto onemocnění ovlivňuje
různé aspekty života člověka. Díky těmto zjištěním budeme moci poskytnout podporu a další informace lidem s podobnými zkušenostmi, tedy dalším dětem, rodičům, pedagogům či profesionálním pečovatelům.

Výzkum probíhá formou přibližně hodinového rozhovoru, který se může konat u Vás doma, nebo na jiném Vámi preferovaném místě. Cílem rozhovoru není sesbírat odpovědi na připravené otázky, ale zachytit Vaši zkušenost. Pouze Vy sami rozhodnete o konkrétních tématech rozhovoru a o tom, v jaké formě
bude rozhovor s Vámi využit. Rozhovory jsou zaznamenány ve video nebo
audio formě. Všechny zveřejňované informace jsou Vám předem poslány ke
schválení.

Celý výzkum podléhá přísným etickým standardům. Rozhovory jsou používány následujícími způsoby:

Webová stránka www.hovoryozdravi.cz obsahuje:

Cílem těchto stránek je zprostředkovat emocionální podporu i praktické informace prostřednictvím zkušeností ostatních. Účast na tomto výzkumu je dobrovolná a není honorována. Případné cestovní náklady budou hrazeny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.