Sociálně a zdravotně znevýhodněné a jiné skupiny populace a jejich sociální determinanty zdraví

Výzkumný projekt byl zaměřen na realizaci výzkumných šetření faktorů, které ovlivňují zdraví. Projekt se orientoval zejména na vybrané věkové, společenské a diagnostické skupiny populace, zvláště zranitelné. U uvedených skupin se tým zaměřil na možnosti ovlivnění faktorů a determinant v oblasti zdraví, rizikového chování a reintegrace. Plánovaná výzkumná šetření vycházela z předpokladu, že existuje úzká vazba mezi zdravím a sociálními determinantami života jedince. Výzkum byl realizován za použití kvalitativních i kvantitativních výzkumných metod, s pomocí metodologie HBSC (The Health Behavior in School-aged Children).

Řešitelský tým

• prof. Ing. Mgr. et Mgr. Peter Tavel Ph.D. (hlavní řešitel)
  • PhDr. Mgr. Petra Potměšilová Ph.D.
  • Mgr. Helena Pospíšilová Ph.D.
  • Mgr. Marcela Fojtíková Roubalová Ph.D.
  • Mgr. Petra Sobková
  • Mgr. Milena Öbrink Hobzová